Beyaz Tavşan Kırmızı Tavşan

“Beyaz Tavşan Kırmızı Tavşan”, İranlı yazar Nassim Soleimanpour’un tek kişilik oyunudur. Oyun 2011 yılında Edinburgh’daki prömiyerinden bu yana 25 dile çevrilmiş ve dünyada 35 ülkede 1.000’den fazla kez sahnelenmiştir.

Oynayanlar arasında John Hurt, Whoopi Goldberg, F. Murray Abraham, Nathan Lane, Stephen Rea, Sinead Cusack, Marcus Brigstocke, Dominic West ve yönetmen Ken Loach’da yer almaktadır.

Oyunun özelliği, her akşam başka bir aktör tarafından sahnelenmesi ve her aktörün sadece 1 kez oynayabilmesidir.

Oyunda yönetmen ve dekor yoktur. Oyuncu, sahneye çıkmadan 48 saat önce oyunla ilgili bazı bilgileri ve yönlendirmeleri alır. Oyun günü sahneye çıktığında ise kapalı bir zarf içerisinde metni seyircilerin önünde teslim alır ve zarfı açıp sahnelemeye başlar.

Oyun Türkiye’de ilk kez sahnelenecektir ve performansa katılan oyuncuların isimleri, dünyada bu projeye katılmış oyuncuların isimlerinin yer aldığı listeye eklenmek üzere gönderilecektir.

 

 • YÖNETMEN YOK
  PROVA YOK

  Beyaz Tavşan Kırmızı Tavşan

 • "Dünyanın Pek çok ülkesinde oynanmış ve beğeni toplamış " White Rabbit Red Rabbit" tiyatro oyunu şimdi Türkiye'de... "

  Beyaz Tavşan Kırmızı Tavşan

 • "Oyun, 2010’da Sacramento, Kaliforniya’da Capitol SahnelerindePlaywrights Revolution (Oyun Yazarları Devrimi) için seçilmiştir."


  Aşk İlaçlar Ve Yan Etkileri -Forte

 • "Ağustos 2012’de Wily West Prodüksiyon’un 2012 sezonunda San Francisco’da Werx Sahnesi’nde Dünya Prömiyeri’ni yapmış ve büyük başarı kazanmıştır."

  Aşk İlaçlar Ve Yan Etkileri -Forte